Gå til indhold
Grøn oplevelse
©  Foto:

Fjelsted Skov Hotel & Konference

Vi bor midt i naturen mellem Middelfart og Odense

Fjelsted Skov Hotel & Konference

I 1976 hed vi Chick-Grill, i dag hedder vi Fjelsted Skov Hotel & Konference. Vi driver den familieejede kro i 3. generation stadig med fokus på kvalitet, personlig service og hjemlig atmosfære. 

Til en afslappet ferie er vi det ideelle udgangspunkt. Vores omgivelser er rolige og afslappende med dejlig fynsk natur om hele kroen. Fra os kan ferierejsende hurtigt nå til centrale og spændende steder på Fyn, fx H.C. Andersens hus i Odense eller Humlemagasinet i Harndrup.

Vores værelser fremstår alle moderne med smagfuldt dansk design, trådløst internet og fladskærms-TV. Vi råder over ti hektar land, og via vores stisystem er gæster altid velkomne til at spadsere om vores marker eller i vores skov. Her kan man nyde vores rige dyreliv med bl.a. frilandsgrise og får.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Del dine oplevelser :